Urząd Miasta Włocławek Oficjalny serwis miejski

data wtorek, 1 września 2015    Imieniny: Idziego, Bronisławy   godzina

Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek tel.: +48 54 414-40-00
fax: +48 54 411-36-00, e-mail: poczta@um.wloclawek.pl

top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo

Scieżka do tej strony: poziom 1: Serwis miejski poziom 2: Serwis miejski poziom 3: Fundusze unijne poziom 4: Projekty współfinansowane ze źródeł zewnętrznych poziom 5: Zrealizowane jesteś tutaj: Okres programowania 2004 - 2006

Okres programowania 2004 - 2006 rss

V. Town Twinning

 

Inicjatywa Unii Europejskiej: Promocja aktywnego społeczeństwa europejskiego. Wsparcie dla działań miast partnerskich 2005

Wezwanie do składania wniosków: DG EAC nr 70/04

Dofinansowanie na akcję: Spotkanie służące integracji obywateli w ramach nowego lub już istniejącego partnerstwa między miastami i gminami

Przyznana kwota dofinansowania: 2105.40 €

W tym: 1129 €  dla Włocławka na organizację przedsięwzięcia
             977.40 € dla Bedford na dofinansowanie kosztów podróży

Kwota została wyliczona wg ryczałtowej stawki na osobodzień oraz na 1 kilometr dzielący miasta partnerskie od Włocławka.

Termin spotkania: 17 - 20 czerwca 2005 r. (spotkanie podczas Dni Włocławka)

Wniosek złożono bezpośrednio w Brukseli w lutym 2005 r. Aplikacja otrzymała numer rejestracyjny 1296 / 05 i przeszła pomyślnie ocenę techniczną oraz merytoryczną Komitetu Oceniającego, wyłonionego spośród przedstawicieli różnych resortów Komisji Europejskiej. Komitet ocenia rocznie ponad 2 tysiące podań z 25 krajów Europy, dlatego szczególnie ważne było dobre zaprezentowanie projektu.
 
W przedsięwzięciu uwzględniono wszystkie cztery miasta bliźniacze i zaprzyjaźnione z Włocławkiem, tj. Bedford, Saint-Avold, Mohylew i Izmaił. Jednak z uwagi na kryteria kwalifikowalności państw mogących wziąć udział w wydarzeniu, według których tylko miastom znajdującym się ta terenie Unii Europejskiej może zostać przyznane dofinansowanie, Włocławek otrzymał grant skalkulowany dla obecnych na uroczystościach reprezentantów Wielkiej Brytanii.

Spotkanie, zgodnie z priorytetem Wspólnoty na rok 2005, wpisano w konwencję hasła „ Europejski Rok Społeczeństwa Obywatelskiego poprzez Edukację”.

Town Twinning- w stronę Zjednoczonej Europy- program Komisji Europejskiej.
Przyznana kwota dofinansowania: 11 250 €.

W ramach tego projektu samorządowcy z Włocławka i okolicznych gmin spotkali się w Ciechocinku na szkoleniu, które miało im przybliżyć ideę programu Town Twinning, zasady pozyskiwania partnerów z zagranicy oraz dalszej współpracy z nimi a także nakreślić w jaki sposób do tej pory układa się współpraca międzynarodowa samorządów w Polsce. Zakres seminarium obejmował także sposoby pozyskiwanie funduszy Unii Europejskiej na ten cel.
Szkolenie miało być odpowiedzią na często mało profesjonalne podejście pracowników jednostek samorządowych do sprawy podejmowania, utrzymywania, a tym bardziej rozwijania współpracy w ramach partnerstwa miast. Jest to spowodowane często brakiem wiedzy z zakresu zarządzania projektami, tematu popularnego w sektorze prywatnym, nastawionym na efektywność i zysk. Tymczasem jednostki administracji samorządowej także powinny wykazywać się skutecznością, której wymaga i oczekuje od nich opinia publiczna. Dlatego też warsztaty, oparte przede wszystkim na ćwiczeniach, miały nauczyć uczestników jak rozpoznać potrzeby swoje i partnera, jak przygotować dobry projekt oparty na solidnym planie, jak radzić sobie z sytuacją kryzysową podczas realizacji zadania, a w końcu, jak sprawnie zakończyć i rozliczyć przeprowadzone przedsięwzięcie.

Dodane przez: administrator 2009-12-16

Powrót

Newsletter

Mapa

Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek tel.: +48 54 414-40-00
fax: +48 54 411-36-00, e-mail: poczta@um.wloclawek.pl


Podziel się    

Created by Net P.C.