Urząd Miasta Włocławek Oficjalny serwis miejski

data poniedziałek, 31 sierpnia 2015    Imieniny: Ramony, Rajmunda   godzina

Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek tel.: +48 54 414-40-00
fax: +48 54 411-36-00, e-mail: poczta@um.wloclawek.pl

top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo

Scieżka do tej strony: poziom 1: Serwis miejski poziom 2: Informacje jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności rss

MZD wyjaśnia: Strefa Płatnego Parkowania

MZD wyjaśnia: Strefa Płatnego Parkowania

W związku z licznymi interwencjami kierowców skarżących się na wprowadzenie ich w błąd poprzez napis „płatny” na jednych znakach wyznaczających parkingi w SPP i brak tego napisu na innych znakach, Miejski Zarząd Dróg we Włocławku wyjaśnia: Zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeniami wykonawczymi Strefę Płatnego Parkowania wyznacza się poprzez ustawienie na wlotach do niej (ulice dojazdowe) oznakowania, informującego, że wjechało się na teren SPP.

Postój w SPP niezależnie od miejsca postoju jest płatny. Wyznaczenie miejsc parkingowych stosownymi znakami w obrębie SPP miało na celu taką ich lokalizację, aby nie utrudniała ona ruchu, nie stwarzała zagrożenia bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego oraz aby odległość do najbliższego parkometru nie była większa od 50 m. Napis na znakach wyznaczających te miejsca parkingowe o treści „płatny” bądź brak tego napisu nie ma mocy zobowiązującej kierowcę do czegokolwiek. Stan taki wynikał z montażu tych znaków w różnych okresach funkcjonowania strefy. Na wszystkich znakach, które były ustawione w miejscach, w których dodatkowo wprowadzano obsługę przez „parkingowych” napis „płatny” się pojawiał i stąd jedne znaki zaopatrzono w taki napis, inne zaś nie. Dla większości kierowców nie stanowi to problemu. Najbardziej niezadowoleni są ci, którzy nie wnoszą opłaty za postój i są zobowiązani do poniesienia opłaty dodatkowej. Zdarzało się również, że kierowca zaparkował swój pojazd przed lub za wyznaczonym parkingiem twierdząc, że w tym miejscu opłata go nie obowiązuje. Bierze się to stąd, że niektórzy kierowcy nie rozróżniają znaków wyznaczających strefę, od tych, które wyznaczają miejsca postojowe. W celu ujednolicenia oznakowania w SPP, MZD podjął decyzję o usunięciu napisu „płatny” ze wszystkich znaków wyznaczających parkingi. Dla kierowców spoza Włocławka, na ulicach stanowiących wloty do miasta, zostały dodatkowo zamontowane tablice informujące o wyznaczonej w centrum miasta Strefie Płatnego Parkowania oraz dni i godziny jej funkcjonowania.

Dodane przez: rzecznik prasowy 2010-05-11

Powrót

Newsletter

Mapa

Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek tel.: +48 54 414-40-00
fax: +48 54 411-36-00, e-mail: poczta@um.wloclawek.pl


Podziel się    

Created by Net P.C.