Urząd Miasta Włocławek Oficjalny serwis miejski

data czwartek, 8 października 2015    Imieniny: Pelagii, Brygidy   godzina

Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek tel.: +48 54 414-40-00
fax: +48 54 411-36-00, e-mail: poczta@um.wloclawek.pl

top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo top logo

Scieżka do tej strony: poziom 1: Serwis miejski poziom 2: Informacje jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności rss

Nowy system zarządzania infrastrukturą sieciową w MPWiK

Nowy system zarządzania infrastrukturą sieciową w MPWiK

MPWiK - fundusze unijne 400 px

W Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku wdrożono system zarządzania infrastrukturą sieciową z wykorzystaniem technologii GIS.

System Informacji Geograficznej jest systemem służącym do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania, a także wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest pomoc w podejmowaniu decyzji przez pracowników zajmujących się sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi. Wdrożony w MPWiK we Włocławku system GIS stanowi więc znaczne usprawnienie procesu zarządzania majątkiem, a także pomaga w podejmowaniu decyzji na różnych poziomach zarządzania. Ma to szczególne znaczenie na etapie bieżącej eksploatacji i modernizacji sieci. Wszystkie dane gromadzone są w jednej centralnej bazie, dzięki czemu pracownik ma łatwy i szybki dostęp do danych i może je równie szybko przekazać dalej. Scentralizowanie tych informacji znacznie usprawnia kontrolę i sterowanie pracą całego systemu wodociągowego i kanalizacyjnego we Włocławku. Oprogramowanie znajdujące się w miejskiej spółce składa się z modułów, z których każdy odpowiada za konkretny obszar funkcjonalny, czyli za: zarządzanie awariami, inwestycje, realizację zadań eksploatacyjnych oraz wydawanie warunków technicznych. Dzięki systemowi pracownicy MPWIK mogą wizualizować sieć wodociągową i kanalizacyjną w postaci mapy cyfrowej, zarządzać majątkiem sieciowym, w tym m.in.: rejestrować zdarzenia oraz zarządzać awariami sieci. Mogą także planować i zarządzać inwestycjami, remontami i eksploatacją sieci, wydawać warunki techniczne i nadzorować budowy nowych sieci i obiektów sieciowych. System umożliwia również dołączanie do ewidencjonowanych obiektów wszelkich dokumentów w formie elektronicznej. System został wdrożony w ramach kontraktu nr 5 pn.: „Dostawa i wdrożenie systemu zarządzania infrastrukturą sieciową z wykorzystaniem technologii GIS”, wchodzącego w zakres projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek II etap”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Wykonawcą, podpisanego we wrześniu 2009 r. kontraktu o wartości netto około 364 tys. zł, była firma Winuel S.A. z Wrocławia.

Dodane przez: rzecznik prasowy 2010-10-01

Powrót

Newsletter

Mapa

Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek tel.: +48 54 414-40-00
fax: +48 54 411-36-00, e-mail: poczta@um.wloclawek.pl


Podziel się    

Created by Net P.C.